| Contact Us | Site Map | Policies


JEDZENIE I DIETA

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, potrzebują stałej, dobrze zbalansowanej diety. Wymagają dobrej jakości pożywienia, aby żyć długo i zdrowo, dlatego nie starajmy się zaoszczedzić kosztem ich zdrowia. Aby być silnymi i zdrowymi potrzebują pokarmu dobrej jakości oraz bogatego we wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Oszczędzając na jedzeniu dla nich i kupując pokarmy "z niższej półki" oszczędzamy na ich zdrowiu co może się okazać kosztowne w przyszłości. Inwestując w dobre diety inwestujemy w ich długie, zdrowe życie. Małe zwierzęta potrzebują jedzenia bogatego w białka, witaminy i minerały. źle zbalansowana dieta może spowodować nieprawidłowy wzrost zwierzęcia, a to z kolei wywołać problemy kości lub stawów. Większość psów osiąga dorosłe rozmiary w wieku 8-12 miesięcy (większe rasy 18- 20 miesiecy). W przypadku kotów okres osiągnięcia dorosłych wymiarów może się wydłużyć nawet do kilku lat u takich ras jak Main Coon czy kot syberysjki.

Otyłość to jeden z głównych problemów psów i kotów który zaczyna się już w pierwszych miesiącach życia! Powoduje powstawanie wielu innych poważnych schorzeń jak choroby układu krwionośnego lub kostnego. Nigdy nie pozwól aby to zwierze kontrolowało ilość otrzymywanego pokarmu (wszyscy znamy błagalne skomlenie pod stołem lub smutny a czasem pretensjonalny wzrok). Zawsze podawaj taką porcję jaka podana jest na opakowaniu lub jaką zaleca doktor. Jeżeli zauważysz, że Twój ukochany zwierzak zaczyna „nabierać kształtów” skontaktuj się z naszą kliniką, a my postaramy się dobrać dla niego odpowiednią dietę.

KAżDY DODATKOWY (NIEPOTRZEBNY) KILOGRAM TO DLA NICH O JEDEN PROBLEM WIęCEJ.

W naszej klinice oferujemy Państwa zwierzętom jedzenie produkowane przez firmy Hill’s Pet Nutrition oraz IAMS, Eukanuba. Jest to w naszym przekonaniu jedzenie najlepszej jakości, bogate w to czego dokładnie potrzebują. Te same firmy oferują również diety dla psów i kotów ze specyficznymi problemami jak otyłość, choroby nerek lub stawów.