| Contact Us | Site Map | Policies


DENTYSTYKA

Zabiegi dentystyczne, często zaniedbane, są tak samo ważne jak inne czynności skladające się na zdrowie zwierzęcia. Niektóre poważne choroby i dolegliwości mają swój początek właśnie w niewielkim problemie zęba lub dziąsła. Płytka nazębna pozostawiona niewyczyszczona przez dłuższy okres czasu akumuluje na swojej powierzchni kamień nazębny na którym gromadzą się bakterie powodujące infekcje dziąsel oraz paradontozę. Bakterie te również mogą być rozprzestrzeniane przez układ krwionośny co może spowodować poważne i niebezpieczne choroby serca, wątroby czy nerek.

Szybkimi konsekwencjami chorób przyzębia jest dotkliwy i uciążliwy ból, krwawienia oraz utrata zębów. Nasze zwierzęta nie mogą nam powiedzieć o żadnym z tych problemów dlatego musimy bardzo uważnie obserwować ich stan uzębienia oraz umieć rozpoznawać objawy takie jak: nieprzyjemny zapach z pyska, czerwone poirytowane dziąsła, osadzający się kamień lub osad, opór w otwieraniu pyska, problem z gryzieniem pokarmu. Regularne czyszczenie oraz utrzymywanie w czystosci zębów pozwala rozwiązać wiele problemów zanim zdążą się pojawić.

Dentystyka zwierzęca wykonywana jest pod anestezją dlatego zalecane jest wykonanie wcześniejszych badań aby upewnić się o stanie zdrowia zwierzaka oraz stanie jego organów wewnętrznych jak nerki czy wątroba. Takie testy moga wykazać również choroby związane z problemami uzebienia, które nie sąwidoczne gołym okiem podczas rutynowych wizyt. W przypadku każdego zabiegu związanego z anestezją mogą wystąpić komplikacje dlatego wcześniejsze badania są tak ważne, a w przypadku zwierząt powyżej 6 lat OBOWIąZKOWE.

PRZEBIEG CZYSZCZENIA ZęBÓW PSA/KOTA

1. Oczyszczanie zębów z osadu i kamienia. Czynność ta może się różnić w zależności od ilości nagromadzonego kamienia. Wyczyszczone zostają korony zębów ale też części znajdujące się pod linią dziąsła gdzie w niewielkich szparach zbierają się resztki pokarmów.

2. Kiedy zęby już są wyczyszczone, doktor je ogląda i ocenia czy któryś nie jest ułamany lub pęknięty. Sprawdza także stan dziąseł.

3. Kolejna czynność to ekstrakcje zębów. Oczywiście nie jest to rutyna każdego zabiegu dentystycznego. Doktor usuwa zęby jeśli zaistnieje taka konieczność tj. ząb jest niestabilny lub uszkodzony a jego pozostawienie mogłoby przyspożyc psu/ kotu tylko i wyłącznie ból. W przypadkach bardziej skomplikowanych procedur ząb jest usuwany po uprzednim skontaktowaniu się z właścicielem.

4.Ostatnia czynność to polerowanie zębów oraz usuwanie pozostałości osadu. Następnie na wyczyszczone i osuszone zęby aplikuje się żel OraVet który wzmacnia szkliwo, a także zmniejsza osadzanie się kamienia nazębnego. Środek ten można również zakupić w naszej klinice do użycia w domu.

Odpowiednie dbanie o stan uzębienia zwierząt nie tylko oszczędzi Państwu pieniędzy, ale również zapewni zdrowe i szczęśliwe życie czteronożnym przyjaciołom przez długie lata. Dokładajac wszelkich starań aby jaknajlepiej dbać o uśmiechy milusińskich każdego roku LUTY jest w Arnett Animal Hospital miesiącem dentystyki i wtedy też oferujemy Państwu 20 dolarową zniżkę na każdy zabieg. Proszę nie czekać aż będzie za późno, a ekstrakcje będą jedynym wyjściem.

Chcemy ratować zęby, nie wyrywać.

Proszę już dzisiaj zadzwonić pod numer 847-520-6600 i umówić się na wizytę aby doktor mógł sprawdzić i ocenić w jakiej kondycji są zęby Państwa kota/ psa.