| Contact Us | Site Map | Policies


STERYLIZACJA ORAZ KASTRACJA

W Arnett Animal Hospital używamy najlepszych i najnowszych dostępnych środków anestetycznych, sprzętu, narzędzi chirurgicznych zachowując ich sterylność aby zapewnić Państwa zwierzakom przede wszystkiem bezpieczeństwo podczas zabiegów. Dobro naszych pacjentów jest sprawą najważniejszą. Stosujemy również system monitorowania podczas anestezji oraz najlepsze środki przeciwbólowe aby nasi „goście” czuli się zawsze komfortowo.

Dodatkowo, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji przeprowadzamy przedanestetyczne badania krwi, które dają pewność że dane zwierzę jest zdrowe oraz że takie organy jak nerki czy wątroba są w dobrym stanie do anestezji. Nawet najlepiej wyglądający i zdrowy gołym okiem osobnik może mieć problemy z organami wewnętrznymi które są niewykrywalne bez takiego badania. A jeśli takie istnieją bezpieczniej jest dowiedzieć się o nich zanim wywołają komplikacje podczas operacji. Zwierzęta z niewielkimi zaburzeniami lepiej zniosą anestezję jeśli podczas zabiegu będzie się podawać płyny natomiast w przypadku wykrycia poważnych schorzeń, zabieg zostaje przełożony aż do poprawy zdrowia zwierzęcia.

W Arnett Animal Hospital wykonujemy badania krwi na miejscu co znacznie przyspiesza czas otrzymania wyników. Im bardziej dokładne i obszerniejsze badanie tym większe bezpieczeństwo zwierzęcia. W niektórych przypadkach będzie niezbędne wykonanie dodatkowych badań lub zdjęć rentgenowskich.

Ważne jest aby zwierzę podczas zabiegu było o pustym żołądku. Dlatego dzień przed zabiegiem, około godziny 8.00 wieczorem, należy odstawić i nie podawać jedzenia, pozostawiąjac stały dostęp do wody.

Napewno każdy z Państwa oglądał jeden z programów emitowanych na antenie Animal Planet w których ratuje się i leczy zwierzęta. Profesjonalny sprzęt, skomplikowane zabiegi, fartuchy, rękawiczki. To widok codzienny w naszej klinice, tak naprawdę wygląda każdy zabieg przeprowadzany w naszym szpitalu. Nasi klienci są często zaskoczeni że większość rzeczy jest podobnych lub tych samych jak w medycynie ludzkiej i tak naprzykład środki anestetyczne, tlen, instrumenty chirurgiczne, rurki intubacyjne, szwy, tace, lampy. Nasze monitory są przystosowane dla zwierząt używając tej samej technologii jak w medycynie ludzkiej i często są produkowane przez tego samego producenta. Procedury sterylizacji są podobne, a także każde zwierzę jest podobnie przygotowywane do zabiegu (miejsce ciała jest golone oraz dokładnie i starannie dezynfekowane).

Wielu ludzi uważa, że sterylizacja/ kastracja zapobiega jedynie reprodukcji zwierząt. Nic bardziej błędnego. Jest to jedna z wielu dobrych stron. Głównym powodem przeprowadzenia tego zabiegu jest hamowanie i kontrola nadmiernego rozrodu zwierząt na całym świecie. Każdego roku usypia się miliony niechcianych psów i kotów w schroniskach.

STERYLIZACJA – argumenty ZA:

  • zmniejszenie możliwości wystąpienia raka piersi o 99,5%
  • zapobieganie infekcjom oraz chorobom macicy
  • zapobieganie cieczkom/ rujom
  • zapobieganie niechcianym lub urojonym ciążom

KASTRACJA – argumenty ZA:

  • zapobieganie rakowi prostaty oraz jąder
  • zapobieganie ucieczkom psów
  • wyeliminowanie agresywnego zachowania samców oraz znaczenia terenu

Badania wykazują, że sterylizacja/ kastracja nie zmienia charakteru psa/kota oraz nie spowoduje nabycia drugorzędnych cech płciowych. Nie spowoduje również przybrania na wadze jeśli utrzymamy prawidłową dietę oraz zapewnimy ruch zwierzętom.

Pacjentki po sterylizacji spędzają w klinice jedną noc aby uniknąć problemów związanych z transportem, a także następnego dnia podajemy środki przeciwbólowe co znacznie zwiększa ich komfort po zabiegu.

USUWANIE PAZURóW

Procedura ta jest wykonywana u kotów nie wychodzących na zewnątrz domu i w większości przypadków są to tylko przednie łapy. Tylnie pazurki nie są używane do drapania a ich pozostawienie nadal daje kotom pewną ochronę. Zabieg wykonywany jest pod anestezją oraz z użyciem środków przeciwbólowych. Kot nie odczuwa dyskomfortu po zabiegu oraz bez problemów potrafi nauczyć się chodzić i życ bez pazurów. Najlepszym okresem na przeprowadzenie chirurgii jest wiek 3 miesięcy lub później kiedy może być wykonany wraz z kastracją/ sterylizacją. Usuwanie pazurów nie jest krwawą i niehumanitarną procedurą. Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany pod pełną anestezją, a więc kot nie czuje bólu. Większość kotów chodzi już kilka godzin po zabiegu. Wiecej czasu bedą potrzebować koty starsze. Po zabiegu przeprowadzonym przez dobrego lekarza w odpowiednich warunkach oraz z odpowiednimi środkami przeciwbólowymi (tak jak to robi się w Arnett Animal Hospital) wielu z Państwa będzie zaskoczonych jak szybko kot wróci do pełnej sprawności fizycznej. Czasem kilka dni po zabiegu kot może potrząsać, lizać lub obgryzać łapkę co jest całkiem normalne. Nie odczuwa on wtedy bólu lecz próbuje usunąć resztki kleju chirurgicznego, który poprostu go drażni. Proszę pomyśleć w ten sposób: Kiedy nas, ludzi, boli ręka lub noga nie potrząsamy nią, a wręcz staramy się trzymać ją sztywno ,nieruchomo i staramy się jak najmniej dotykać bolące miejsce.

Przez okolo tydzień czasu po zabiegu należy używać specjalnej ściółki do kuwety lub poprostu potarganej gazety aby żaden kurz lub piasek nie dostał się do „miejsca po pazurkach”.